Lakatos Tamás országos 3. helyezett
Lakatos Tamás tanítványomat óvodás korában kezdtem tanítani. Az országos korcsoportos versenyen harmadik helyen végzett.
Bohus Ádám, FIDE mester
Bohus Ádám tanítványomat az iskolai sakkoktatáson ismertem meg. Gyorsan megláttam, hogy nagy tehetsége van a sakkhoz. Évekig tanultunk, és később Akóts Gábor FIDE mesterrel folytatták a képzést ami annyira jól sikerült, hogy Ádám is elérte a FIDE mesteri címet.
Óvodai sakkoktatás
Az óvodás- és kisiskoláskorú gyerekek gondolkodásmódja érzelmekben gazdag. így a hozzájuk legközelebb álló nyelv a mesék és versek világa. Ennek figyelembevételével a tananyag összeállításánál az a cél, hogy rendhagyó formában, a versek, a mesék nyelvének segítségével próbáljuk a sakkjáték alapismereteinek elsajátítását megoldani.
Mivel rendkívül sok pszichikus funkció fejlesztését szolgálja (pl. figyelem-koncentráció), az óvodai sakkozás az iskola-előkészítést is remekül segíti. Az iskolai követelmények, a figyelés, önkontroll, a fegyelem, a szervezettség megszokása stb. nagy nehézségeket okozhat az első osztályosoknak.
Ezért is nagy jelentőségű, hogy az óvoda nagycsoportjában történő sakkozással könnyíteni lehet ezen nehézségek megoldásán. A játékos tevékenység ugyanis erőteljesen gyorsítja a pszichikai és akarati folyamatok fejlődését és fejleszti azt a képességet, hogy az órákon elhangzottakat a gyerek feldolgozza.
A játékban szerezett tapasztalatok segítségével könnyebben meg lehet érteni másokat, könnyebben lehet előrevetíteni leendő cselekedeteinket – több lépéssel előre gondolkodás – valamint számot vetni tetteink következményeivel.
Szerző: Dr. Duró Zsuzsa, tehetségfejlesztési szakértő.
Családi hagyomány
Gyermekkoromban az esti órákban apámmal sakkoztam ezt a hagyományt folytatjuk és a családi életünk része a sakk.Lányom Mónika óvodás kora óta sakkozik és versenyszerűen játszik.